A Magyar Sárkányhajó Szövetség 2003. 09. 13-án megtartotta az I. Magyar Sárkányhajó Bajnokságot. A versenyen a 3 tagegyesület 5 csapata, open és vegyes osztályokban mérte össze a tudását.
Szabó Miklós meghívott sportolóként az AVSE csapatát erősítette. Itt szeretett bele a sárkányhajózásba.
2005-ben társaival Müller Györggyel, Bábi Róberttel közösen, Tóth Mária „Maris” segítségével megvásárolták az első sárkányhajót Hollandiából, amivel el tudták kezdeni az edzéseket, túrákat. Bábi Róbert elfoglaltsága miatt később kiszállt a projektből, helyette nagy lelkesedéssel Szabó Tibor vállalta a továbbiakban a munkát.
Ebben az évben létrehozták a Sárkányhajós, és Természetjáró Egyesület Sződligetet, rövidítve a STESZ-t. Elkezdődtek a rendszeres edzések. Az egyesület létrehozásában jelentős segítséget kaptak az MSSZ részéről Járosi Pétertől, idősebb Sziklenka Lászlótól, és ifjabb Sziklenka Lászlótól. Az MKKSZ irányából Reményi Péter, és Patyi Melinda segítette munkánkat.
Az egyesület 2006-ban belépett a Magyar Sárkányhajó Szövetségbe, és a Magyar Kajak Kenu Szövetségbe. Ebben az évben négy STESZ tag, név szerint Drahos Andrea, Müllerné Derzsi Mónika, Müller György, és Szabó Miklós részt vett a Prágai Nemzetek közötti Európa-bajnokságon, ahol Szabó Miklós tagja volt az MSSZ történetének első Európa bajnoki címet szerző legénységnek, senior A 2000m-es távon. Ezen a versenyen még együtt versenyzett az MSSZ, és az MKKSZ. A válogatott tagjai közt olimpikonjaink, Kovács Katalin, Janics Natasa, és Kolonics György is szerepelt. Ebben az évben két hajóhoz, és az ezeket szállító utánfutóhoz segítette hozzá az egyesületet Tóth Maris, aki ez időtájt Hollandiában élt.
2007-ben folytatódott a munka, és az amatőrök mellett egyre több a versenysportban már nem aktív evezős, kajakos, kenus versenyző kezdett sportolni az egyesületben. A klub tagjai részt vettek kisebb versenyeken, ahol egyre jobb eredményeket értek el. Az egyesület tagjai indultak a Balaton átevezésen, a Budapesti Sárkányhajó Fesztiválon, a Tatai Sárkányhajó Fesztiválon és számos más versenyen.
2008-ban az egyesület versenyszerűen sportoló része egyre inkább Vácról kezdett lejárni. Sportolóink először nyertek komolyabb versenyt a Balaton átevezést, itt még 21km volt a táv. Ebben az évben Olaszország volt a Nemzetek közötti Európa-bajnokság szervezője, Sabaudia városában. Versenyzőink a senior A válogatott tagjaiként ezüstérmet szereztek 2000m-es távon. Név szerint Antal László, Bencsik Attila, Herczeg Tamás, Láng László, Ligeti Frigyes, Káposzta Zoltán, Szabados Zsolt, Szabó Zsolt, Szabó Miklós. A senior A női csapatot az egyesület részéről Magyari Sándorné, Kárpáti Erika, Kiss Éva erősítette. Ebben az évben Szabó Miklós az ICF franciaországi Gerardmer-ben megrendezett nemzetek közötti világbajnokságán, senior A open 1000m-es távon, világbajnokságot nyert csapat tagja volt.
2009-ben az egyesület Sződligetről Vácra költözött. Az egyesület nevét, jogfolytonosságot megőrizve, Sárkányhajós, és Természetjáró Egyesület Sződligetről, Dunai Sárkányok Sárkányhajós, és Természetjáró Egyesület Vácra változtatták. Hivatalos rövidített változat Dunai Sárkányok Vác. Ebben az évben beindult a szekér. Az egyesület sportolói a budapesti klublegénység Európa bajnokságon számos értékes helyezés mellett begyűjtötték első bronzérmüket komoly nemzetközi mezőnyben senior A kategóriában, 200m-es távon. Az érmes csapat tagjai: Abonyi Attila, Antal László, Bencsik Attila, Berki Tibor, Csuri Mária, Dudás József, Farkas Péter, Fülöp Gábor, Gelencsér János, Göncöl János, Herczeg Tamás, Kovács János, Tősér Tamás, Káposzta Zoltán, Kriaszter Zsolt, Láng László, Ligeti Frigyes, Mikes Tamás, Sinkó László, Srankó Attila, Szabados Zsolt, Szabó Ferenc, Szabó Miklós, Szimhardtné Fonódi Mária, Varga Zsolt. A nemzetek közötti világbajnokságon pedig, senior A 2000m-es távon, azt a válogatott legénységet erősítették, amely megszerezte az MSSZ első világbajnoki aranyérmét!